ico-avastproduct ico-downloaddoc ico-employee-over ico-employee ico-end-over ico-end ico-faqs ico-life-over ico-life ico-opencall-employees ico-opencall-end ico-opencall-life ico-opencall-trust ico-opencall ico-pastresults ico-reports ico-trust-over ico-trust arrows-down1 arrows-down2 arrows-up1 arrows-up2 icon_hospital icon_participants

KDO JSME

Společnost Avast Software se stará o vaši bezpečnost a bezpečí na internetu, protože vy máte lepší věci na práci. Chráníme více než 400 milionů uživatelů na celém světě pomocí jedné z nejpokročilejších sítí detekce nebezpečných hrozeb.

Získali jsme sílu díky oddanosti naší globální komunity uživatelů. Nadační fond Avast je naším nástrojem, jak věrnost vrátit - podporou prospěšných projektů a díky expertíze naší zaměstanecké základny.

Vince Steckler, CEO Avast

O co nám jde?


Vážíme si každého z našich uživatelů a nezapomíname na komunity, ze kterých pocházíme. A tak Avast Software daruje 2,5 procenta ze svého provozního zisku do svého nadačního fondu. Prostředky pak využívá na rozvojové projekty v České republice, která je téměř 30 let jeho domovem, ale i na jiných místech a kontinentech, kde má své kanceláře.

Naše historie

 • 1988

  První antivir

  Pavel Baudiš z pražského Výzkumného ústavu matematických strojů se setkal se vzorkem viru Vienna a zaujal ho natolik, že napsal program na jeho odstranění. Když ho ukázal svému kolegovi Eduardu Kučerovi, založili spolu družstvo, pod jehož hlavičkou začali program distribuovat jako první avast! antivirus. Vzhledem k vládnímu režimu zatím nemohli založit společnost.
 • 1991

  Vznik společnosti

  První antivirový program napsal programátor Pavel Baudiš už v roce 1988. Firmu ale mohli se svým celoživotním přítelem Eduardem Kučerou založit až po sametové revoluci. A tak vznikla společnost ALWIL Software.
 • 2001

  Spuštění bezplatného programu

  Eduard Kučera a Pavel Baudiš zavádí zcela novou strategii podporující růst komunity. Tato strategie je založená na tom, že každý uživatel má právo na ochranu proti hrozbám a bezpečnost počítače by neměla být výsadou, kterou si můžou dovolit jen někteří. A tak od 1. června spustil antivirové řešení, které je nabízené pro domácnosti (nekomerční využití) zdarma.
 • 2010

  Vznik Nadačního fondu AVAST

  V tomto roce majitelé společnosti Pavel Baudiš a Eduard Kučera zakládají Nadační fond AVAST, který svěří do správy svým manželkám Jarmile a Miladě. NF AVAST se věnuje především charitativní filantropii a podporuje potřebné v České republice.
 • 2013

  Podporujeme systémové změny

  V našich strategických programech se zaměřujeme na rozvoj péče v období na konci života a podporu rodin s dítětem s postižením. Zásadní hodnotou v naší práci je kvalita lidského života, jeho soběstačnost a právo člověka o něm svobodně rozhodovat.
 • 2016

  Nadační fond jde do světa

  Díky tomu, že se firmě Avast Software daří, roste i její nadační fond. Prostřednictvím naší globální komunity zaměstnanců se dostáváme k zajímavým projektům přímo v zemích, kde se nachází naše pobočky.

NAŠE POSLÁNÍ

Osobní dopis od Jarmily Baudišové

Vážení přátelé,
společnost Avast začala před mnoha lety vyvíjet první antivirové programy, které mají za úkol chránit bezpečnost dat a počítačů, a tím pomáhá chránit téměř půl miliardy uživatelů po celém světě. Nadační fond Avast, který vznikl před šesti lety, na tyto hodnoty navázal. Pomáhá lidem s různými problémy tak, aby se jejich život stal kvalitnějším, aby se o něm mohli svobodně rozhodovat a mohli být součástí komunity, která se navzájem podporuje.

V našich programech se především zaměřujeme na systémovou podporu péče v období na konci života a podporu rodin s dítětem s postižením. Začátek a konec života, tedy dvě fáze života, které považujeme za velmi důležité. Spolupracujeme s vybranými odborníky, nasloucháme reálným potřebám a důvěřujemě těm, kteří se samotným tématům dlouhodobě profesionálně věnují. Zajímají nás ale i témata jako je rozvoj vědy, kulturního dědictví a umění, podpora sportu znevýhodněných nebo vzdělávání.

“Důležité je pro nás slovo SPOLU.
Spolu jsme komunita, jsme silnější,
podporujeme se, více dokážeme.
Společně se chceme podílet na
projektech, které mají smysl.”

Avast je již globální firma, 99% jeho uživatelů žije mimo hranice České republiky. Většina jeho zaměstnanců však pracuje v České republice. Proto nezapomínáme na to, kde jsme doma, a podporujeme zejména české neziskové organizace a projekty.

Domov a zaměstnance máme i v dalších zemích na několika kontinentech a všechny spojuje možnost zapojit se do podpory svých komunit prostřednictvím programu Spolu se zaměstnanci. Máme radost ze všeho, co se nám za poměrně krátkou dobu existence nadačního fondu podařilo. Těší nás podpora vedení i zaměstnanců Avastu, a zejména to, že mezi nimi stále narůstá zájem o naši práci. Mnozí s námi spolupracují a někteří se i dobrovolnicky zapojují v našich projektech, či sami pracují jako dobrovolníci v oblastech a regionech, které dobře znají a odkud pocházejí. Vědí, že spolu to prostě zvládneme líp.

Jarmila Baudišová
předsedkyně správní rady NF Avast

“Nezapomínáme na to, kde jsme
doma, a podporujeme zejména
české neziskové organizace a
projekty”

Náš tým

Jsme tu pro vás, tak se na nás neváhejte obracet s vašimi nápady a potřebami. Kontaktujte přímo osobu zodpovědnou za danou věc či použijte formulář níže pro vaše dotazy. Děkujeme za váš zájem!

Libuše Tomolová
Výkonná
ředitelka

Martina Břeňová
Ředitelka pro programy a rozvoj

Irena Setikovská
PR
manažerka

Kateřina Kotasová
Programová manažerka

Správní radaJarmila Baudišová
Předsedkyně správní rady

Milada Kučerová
Členka správní rady

Libuše Tomolová
Členka správní rady

Pojďme si povídat!

Máte nápady či otázky? Použijte tento formulář a my se vám brzy ozveme.