ico-avastproduct ico-downloaddoc ico-employee-over ico-employee ico-end-over ico-end ico-faqs ico-life-over ico-life ico-opencall-employees ico-opencall-end ico-opencall-life ico-opencall-trust ico-opencall ico-pastresults ico-reports ico-trust-over ico-trust arrows-down1 arrows-down2 arrows-up1 arrows-up2 icon_hospital icon_participants

KDO JSME

Avast se jako globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení stará o Vaši bezpečnost, protože Vy máte lepší věci na práci. Chráníme stovky milionů uživatelů na celém světě pomocí jedné z nejpokročilejších sítí detekce hrozeb.

„Téma společenské odpovědnosti je pro Avast velmi důležité. Nadační fond Avast zastřešuje většinu našich aktivit v této oblasti. Pro mě osobně i pro celou řadu našich zaměstnanců je silně motivační, že Avast část svých příjmů přímo reinvestuje prostřednictvím svého nadačního fondu do řešení širších problémů naší doby."

Ondřej Vlček, CEO, Avast

O co nám jde?


Od svého vzniku v roce 2010 využíváme finance darované společností Avast a čas i talent, jimiž přispívají přes její zaměstnanci. Přímo i nepřímo tak podporujeme komunity po celém světě a šíříme hodnoty, které považuje za důležité pro smysluplný a svobodný život. Avast jako globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení využívá každou příležitost společně s nadačním fondem přispět jednotlivcům i komunitám usilujícím o lepší a bezpečnější svět. S Avastem sdílíme odvahu podívat se na výzvy jinak a čelit jim s pomocí inovací. Nebojíme se riskovat a investovat, ale neztrácíme pokoru, když můžeme přispět k řešení, které pozitivně ovlivní celý systém.

Naše historie

 • 1988

  První antivir

  Pavel Baudiš z pražského Výzkumného ústavu matematických strojů se setkal se vzorkem viru Vienna a zaujal ho natolik, že napsal program na jeho odstranění. Když ho ukázal svému kolegovi Eduardu Kučerovi, založili spolu družstvo, pod jehož hlavičkou začali program distribuovat jako první avast! antivirus. Vzhledem k vládnímu režimu zatím nemohli založit společnost.
 • 1991

  Vznik společnosti

  První antivirový program napsal programátor Pavel Baudiš už v roce 1988. Firmu ale mohli se svým celoživotním přítelem Eduardem Kučerou založit až po sametové revoluci. A tak vznikla společnost ALWIL Software.
 • 2001

  Spuštění bezplatného programu

  Eduard Kučera a Pavel Baudiš zavádí zcela novou strategii podporující růst komunity. Tato strategie je založená na tom, že každý uživatel má právo na ochranu proti hrozbám a bezpečnost počítače by neměla být výsadou, kterou si můžou dovolit jen někteří. A tak od 1. června spustili antivirové řešení, které je nabízené pro domácnosti (nekomerční využití) zdarma.
 • 2010

  Vznik Nadačního fondu Avast

  V tomto roce majitelé společnosti Pavel Baudiš a Eduard Kučera zakládají Nadační fond Avast, který svěří do správy svým manželkám Jarmile a Miladě. Věnuje se především charitativní filantropii a podporuje potřebné v České republice.
 • 2013

  Podporujeme systémové změny

  V našich strategických programech se zaměřujeme na rozvoj péče v období na konci života a podporu rodin dětí s postižením. Zásadní hodnotou v naší práci je kvalita lidského života, jeho soběstačnost a právo člověka o něm svobodně rozhodovat.
 • 2016

  Nadační fond překračuje hranice a získává AVG

  Díky tomu, že se firmě Avast daří, roste i její nadační fond. Prostřednictvím naší globální komunity zaměstnanců se dostáváme k zajímavým projektům přímo v zemích, kde se nachází naše pobočky.
 • 2017

  Vzdělávání pro 21. století

  Kvalitní a moderní vzdělání považujeme za základ pro to, aby mohla nová generace uspět v měnícím se světě. Nadační fond také podporuje záměr Avastu rozvíjet novou generaci odborníků na kyberbezpečnost a přispět k tomu, že každý bude v online prostředí v bezpečí. Proto v roce 2017 vzniká nový program Učíme se spolu.
 • 2018

  Centra excelence a inovace ve filantropii

  V rámci pátého ročníku programu Spolu až do konce byly podpořeny dvě organizace, kde již na kvalitních základech budou vznikat centra excelence – špičková pracoviště s výraznou nadstavbou v oblasti inovací, výzkumu a vzdělávání. Tento vývoj skvěle ilustruje posun celé oblasti od roku 2014. Spojili jsme také síly s dalšími nadacemi s cílem zasadit se o systém vzdělávání, který připraví děti na příležitosti 21. století, a tak vznikl Nadační fond Eduzměna.
 • 2019

  30 let svobody a rozvoj stipendijního programu

  V roce 2019 jsme podpořili vybrané projekty, které skrze různé formy mapují události období sametové revoluce a připomínají důležitost demokratických hodnot. Tématu byl věnován i třetí ročníku ocenění Avast Foundation Awards. Vyhlásili jsme také již druhý ročník Stipendia pro paliativní péči Nadačního fondu Avast a přívitali do programu dalších 18 seniorních odborníků.

NAŠE POSLÁNÍ

Osobní dopis od Jarmily Baudišové

V našich programech se především zaměřujeme na systémovou podporu péče v období na konci života a podporu rodin s dítětem s postižením. Začátek a konec života, tedy dvě fáze života, které považujeme za velmi důležité. Spolupracujeme s vybranými odborníky, nasloucháme reálným potřebám a důvěřujeme těm, kteří se samotným tématům dlouhodobě profesionálně věnují. Zajímají nás ale i témata jako je rozvoj vědy, kulturního dědictví a umění, podpora sportu znevýhodněných nebo vzdělávání.

Avast je již globální firma, 99 % jeho uživatelů žije mimo hranice České republiky. Většina jeho zaměstnanců však pracuje v České republice. Proto nezapomínáme na to, kde jsme doma, a podporujeme zejména české neziskové organizace a projekty. Domov a zaměstnance máme i v dalších zemích na několika kontinentech a všechny spojuje možnost zapojit se do podpory svých komunit prostřednictvím programu Spolu se zaměstnanci. Máme radost ze všeho, co se nám za poměrně krátkou dobu existence nadačního fondu podařilo. Těší nás podpora vedení i zaměstnanců Avastu, a zejména to, že mezi nimi stále narůstá zájem o naši práci. Mnozí s námi spolupracují a někteří se i dobrovolnicky zapojují v našich projektech, či sami pracují jako dobrovolníci v oblastech a regionech, které dobře znají a odkud pocházejí. Vědí, že spolu to prostě zvládneme líp.

„Slovo SPOLU je pro nás důležité. Spolu jsme komunita, jsme silnější, podporujeme se, více dokážeme. Společně chceme podporovat pozitivní změny napříč společností. ”

Velkým mezníkem je vznik programu Učíme se spolu, který jsme zaměřili na podporu vzdělávání. Kvalitní a moderní výuku považujeme za základ pro to, aby byly děti co nejlépe připraveny na svůj budoucí život v současném, rychle se rozvíjejícím světě. Naše první podpora směřovala do inovací v digitálním vzdělávání a k podpoře učitelů.

Jarmila Baudišová
Předsedkyně správní rady Nadačního fondu Avast

Náš tým

Neváhejte se na nás obracet. Jsme tu pro Vás. Kontaktujte nás přímo, pokud si nejste jistí, na koho se obrátit, použijte formulář níže nebo e-mail nadace@avast.com. Děkujeme za Váš zájem!

Libuše Tomolová
Výkonná
ředitelka

Irena Setikovská
PR
manažerka

Kateřina Kotasová
Programová manažerka

Přemysl Filip
Programový manažer

Správní radaJarmila Baudišová
Předsedkyně správní rady

Milada Kučerová
Členka správní rady

Libuše Tomolová
Členka správní rady

Pojďme si povídat!

Máte nápady či otázky? Použijte tento formulář a my se vám brzy ozveme.