ico-avastproduct ico-downloaddoc ico-employee-over ico-employee ico-end-over ico-end ico-faqs ico-life-over ico-life ico-opencall-employees ico-opencall-end ico-opencall-life ico-opencall-trust ico-opencall ico-pastresults ico-reports ico-trust-over ico-trust arrows-down1 arrows-down2 arrows-up1 arrows-up2 icon_hospital icon_participants

Nadační fond Avast daruje 25 milionů dolarů na globální výzkum COVID-19

Hlavním posláním Avastu vždy bylo chránit bezpečí lidí. Technologie vnímáme jako velmi silný nástroj, který nám může být prospěšný. To je důvod, proč jsme se prostřednictvím našeho Nadačního fondu Avast rozhodli věnovat 25 milionů dolarů iniciativám aktivním v inovacích a výzkumu nemoci COVID-19. Celosvětové vědecké a technologické komunitě, která se soustředí na testování, léčbu a očkování, poskytneme finanční a praktickou podporu, a věříme, že tak zmírníme negativní dopady nemoci a zachráníme životy.

Ve spojení s experty využijeme technologii k pomoci

I nás znepokojuje vývoj koronavirové krize. Proto jsme se rozhodli podpořit iniciativy, které k vyřešení krize zaujímají jasný, vědecký a systematický přístup. Po pečlivém zmapování existujících programů a iniciativ, které se věnují boji s COVID-19, jsme s potěšením zjistili, že nejsme jediní, kdo takto přemýšlí. Příkladem je Koalice COVID-Zero (COVID-Zero Coalition koordinovaná fondem Wellcome), která je naší vizi natolik blízká, že jsme se rozhodli ji podpořit. Koalice usiluje o získání prostředků na podporu testování a léčby nemoci COVID-19, a také na vývoj vakcín, které by zastavily šíření viru.

Podpora COVID-19 Therapeutics Accelerator a CEPI

S příspěvkem 20 milionů dolarů se připojujeme ke dvěma zakládajícím členům koalice COVID-Zero Coalition a těší nás, že můžeme podpořit jejich programy. První část daru, tedy 12 milionů dolarů, věnujeme na podporu programu COVID-19 Therapeutics Accelerator z iniciativy Nadace Billa a Melindy Gatesových , nadace Wellcome a firmy Mastercard, který se snaží urychlit vývoj rychlého testování a léčby.

Druhou část daru, 8 milionů dolarů, darujeme koalici CEPI, přední světové organizaci ve výzkumu a vývoji vakcín proti pandemii. Podpoříme jejich strategii, která se zaměřuje na eliminaci ztrát na životech díky testování, léčbě a prevenci prostřednictvím včasného vývoje vakcín.

Podpora dalších technologických a komunitních iniciativ

Pět milionů dolarů jsme se rozhodli věnovat dalším vědeckým řešením krize. Mezi ně patří naše současná spolupráce s výpočetním projektem Folding@home, jehož superpočítač hledá lék na virus, nebo naše účast na vývoji a produkci nového prototypu plicních ventilátorů. Jsme si vědomi toho, že spousta lidí riskuje své životy v první linii, a proto podporujeme celou řadu komunitních akcí. Kompletní seznam našich iniciativ v boji proti COVID-19 postupně aktualizujeme na naší stránce.

Síla a znalosti Avastu proti kyberzločincům

Nejistota a strach kolem pandemie nemoci COVID-19 s sebou přinesla i novou vlnu podvodníků a hackerů, kteří se situaci snaží využít ke svému prospěchu. Tým Avast Threat Intelligence vytvořil stránku Coronascam.org jako zdroj informací o kyberútocích cílících na zranitelné uživatele a organizace.

Naši výzkumníci se navíc plně soustředí na pomoc zdravotnickým zařízením, která čelí zásadním bezpečnostním hrozbám. Nedávným příkladem jsou útoky na zdravotnická zařízení v České republice: ransomwarový útok na Fakultní nemocnici v Brně nebo nezdařený pokus o kyberútok na psychiatrickou léčebnu v Kosmonosech.

Blogy