ico-avastproduct ico-downloaddoc ico-employee-over ico-employee ico-end-over ico-end ico-faqs ico-life-over ico-life ico-opencall-employees ico-opencall-end ico-opencall-life ico-opencall-trust ico-opencall ico-pastresults ico-reports ico-trust-over ico-trust arrows-down1 arrows-down2 arrows-up1 arrows-up2 icon_hospital icon_participants

Letos potřetí udělujeme Avast Foundation Awards, ocenění pro mimořádné osobnosti z různých oblastí, které Nadační fond Avast považuje za důležité.


Rok 2019 patří tématu, které se prolíná napříč všemi našimi aktivitami. Je to svoboda. Připojili jsme se k oslavám 30 let svobody a skrze třetí ročník Avast Foundation Awards chceme připomenout, že i tři dekády po Sametové revoluci je třeba upevňovat demokratické hodnoty.

Výsledky budou zveřejněny v prosinci 2019.„Svoboda rozhodovat se o svém životě zaznívá v mottu Nadačního fondu Avast a její podpora je přítomna ve všech našich aktivitách. Považujeme za důležité připomínat, že svoboda je výsadou nikoli samozřejmostí, a podporovat ty, kteří se o ni soustavně zasazují ve všech jejích podobách nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi.“

Jarmila Baudišová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Avast

Historie Avast Foundation Awards

2018

V hledáčku bylo vzdělávání díky nejnovějšímu programu Nadačního fondu Avast Učíme se spolu. Oceněni byli inovátoři, kteří usilují o to, aby současný systém výuky připravil děti na výzvy a příležitosti 21. století.

2017

První udílení se zaměřilo na průkopníky v oblasti paliativní péče, které se Nadační fond Avast věnuje od roku 2014 pod hlavičkou programu Spolu až do konce.

LaureátiŠimon Pánek je spoluzakladatelem a dlouholetým ředitelem společnosti Člověk v tísni, největší neziskové organizace ve střední a východní Evropě. Studentský vůdce z roku 1989 spoluzaložil v osmdesátých letech nezávislé studentské hnutí STUHA, které se stalo sítí pro aktivizaci vysokoškoláků a spoluorganizovalo studentské shromáždění na pražském Albertově 17. listopadu 1989. Od roku 1992 vede globálně působící organizaci Člověk v tísni, která je partnerem OSN, vlád, EU a celé řady firem. Svoji pozici dlouhodobě využívá k podpoře demokratických hodnot a jejich šíření za hranice České republiky do zemí, kde jsou dnes mimořádně v ohrožení.


Více o Šimonu Pánkovi

Mission


Pavla Holcová je novinářka a zakladatelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku, jejíž mimořádná práce sahá za hranice České republiky. Podílela se také na vzniku Investigativního centra Jána Kuciaka, které od ledna 2019 funguje na Slovensku. Jako součást kolektivu Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů analyzovala Panamské dokumenty týkající se rozsáhlých daňových úniků na nadnárodní úrovni. Za tento projekt společně získali Pulitzerovu cenu. Spolupracovala na kauzách nezákonné činnosti ve vládních sférách v Ázerbájdžánu, dodávek zbraní pro konflikt v Sýrii nebo finančních machinací bývalého šéfa makedonských tajných služeb. V listopadu 2016 byla vybrána mezi sto New Europe 100 changemakers, 100 lidí, kteří mění k lepšímu region střední a východní Evropy.

Více o Pavle Holcové:

MissionOslavujeme 30 let svobody

V roce 2019 jsme navíc podpořili vybrané projekty, které skrze různé formy mapují události období Sametové revoluce a připomínají důležitost demokratických hodnot.♦ Tematické bloky na mezinárodním diskuzním fóru Meltingpot na téma 30 let svobody.

♦ Divadelní hra Agent společenský na téma společenských vztahů pokřivených komunistickým režimem a vzdělávací program pro školy.

♦ Kniha a vzdělávací aktivity věnované odkazu Václava Havla a jeho bezprecedentnímu přístupu k otázce Tibetu i historii vztahů s Dalajlámou.
♦ Série výstav a dalších projektů i kulturních událostí na téma silných osobností a momentů Sametové revoluce v České republice i na Slovensku včetně kampaně #Nezapomeňme.

♦ Pouliční festival Korzo Národní – umění, koncerty, divadlo, diskuze, literatura, tanec a výstavy na Národní třídě.

♦ Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí uvádějící řadu řečníků a hudebních interpretů, kteří podporují myšlenky demokracie.

Galerie fotografiíTisková informace

Nadační fond Avast potřetí udělil ceny Avast Foundation Awards. Letošním tématem se staly oslavy 30 let svobody a podpora rozvoje demokratických hodnot. Ocenění za odvahu a rozvoj svého oboru obdrželi Pavla Holcová a Šimon Pánek. Více najdete v tiskové informaci.Stáhnout